^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Druhý novembrový víkend sa v Rimavskej Sobote stretli najmladší plavci z celého stredného Slovenska. Viac ako stovka pretekárov až trinástich plaveckých klubov zo všetkých síl bojovalo o cenné majstrovské tituly. Dolnokubínsky plavecký klub MPK DK reprezentoval tím šiestich športovcov, ktorí súťažili v 30 štartoch. Najúspešnejšou plavkyňou MPK DK bola Margaréta Moskáľová, ktorá opäť všetky svoje štarty premenila na pekné medailové umiestnenia, získala dve zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Nemenej úspešnými medailistkami boli dievčatá - Laura Piecková a Linda Urbanová. Laura potešila jednou zlatou a jednou bronzovou a Linda jednou striebornou medailou. Všetkým našim pretekárom sa darilo v dosahovaní nových osobných rekordov. Zo spomínaných tridsiatich štartov až osemnásť krát vylepšili svoje osobné maximá a posunuli sa tak v celoslovenskom rebríčku najmladších žiakov na vyššie priečky. O týždeň najmladší žiaci zavŕšia zimnú sezónu posledným piatym kolom Slovenského pohára žiakov. Držíme im palce nielen na posledných pretekoch sezóny ale aj v nastávajúcej letnej sezóne.
(jk)

Umiestnenie MPK DK do 10.miesta

1.miesta
Margaréta Moskáľová: 200 m prsia 3:21,61 s, 50 m motýlik 38,94 s
Laura Piecková: 100 m voľný spôsob 1:15,77 s
2.miesta
Margaréta Moskáľová: 50 m voľný spôsob 34,66 s, 100 m znak 1:28,49 s, 200 m polohové preteky 3:00,58 s

6.miesta
Laura Piecková: 200 m prsia 3:45,87 s, 50 m motýlik 44,45 s, 200 m polohové preteky 3:17,46 s
Linda Urbanová: 50 m voľný spôsob 42,23 s, 50 m motýlik 52,28 s