^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dejiskom jesenných majstrovstiev stredoslovenskej oblasti v plávaní žiakov, juniorov a seniorov sa v predposledný októbrový víkend stala Banská Štiavnica. O stredoslovenské majstrovské tituly bojovalo 185 plavcov z pätnástich plaveckých klubov. Plavci z dolnokubínskeho MPK DK sa v rámci systematického rozdelenia disciplín na jednotlivé plavecké preteky zúčastnili prvého dňa týchto pretekov, aby pred blížiacimi sa zimnými majstrovstvami SR zaplávali čo najlepšie časy, ktorými zabojujú o účasť na vrcholných pretekoch zimnej sezóny. Deväť dolnokubínskych pretekárov skočilo do štiavnického bazéna 48 krát, z toho 37 krát sa umiestnili do desiateho miesta a 11 krát vystúpili na stupne víťazov a odniesli si cenné kovy. Najúspešnejším plavcom MPK DK bol Filip Lizák, ktorý každý štart premenil na medailu - 5 krát zlatú a 1x striebornú. Dvakrát si bronzovú medailu vyplávala Martina Mesárošová, jednu striebornú vyplávala Katarína Mjartanová a po jednej bronzovej získali: Líza Hazuchová a Matej Mesároš. Posledné disciplíny pred vrcholnými pretekmi zimnej sezóny si dolnokubínski plavci zaplávajú hneď v prvý novembrový víkend na poslednom kole severoslovenskej ligy v domácom Aquarelaxe. Veríme, že v domácom bazéne plavci zabojujú o čo najlepšie výkony a kvalifikujú sa na MSR.

(jk)

Umiestnenia MPKDK do 10.miesta:

1.miesta
Filip Lizák: 100 m voľný spôsob 1:05,19 s, 400 m voľný spôsob 5:03,53 s, 100 m prsia 1:20,34 s,100 m motýlik 1:15,47 s, 200 m polohové preteky 2:39,78 s