^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Pretekári z dolnokubínskeho plaveckého klubu sú aktívny aj počas prázdnin. Svoju celoročnú tréningovú formu sa snažia pretaviť do úspechov na pôde triatlonu. 21.07.2018 vycestovali do Komárna na 2.ročník pretekov Triatlon Komárno. Žiakom sa darilo výborne a všetci zúčastnení sa ocitli aj na pódiovom umiestnení. A spolu priniesli do Dolného Kubína päť medailí. Mimoriadny úspech tentoraz zaznamenal Filip Lizák. Spolu s jeho kategóriou Starší žiaci, štartovala aj kategória fit 16-39 ročný. Filip však ani tu nenašiel premožiteľa a s viac ako minútovým náskokom suverénne vyhral. Momentálne je Filip na prvom mieste aj v rebríčku sezónnej súťaže Slovenskej Triatlonovej Únie. Martina Mesárošová už tradične potvrdila pozíciu lídra v rámci celkovej súťaže STÚ. Mladí pretekári majú pred sebou ešte posledných troje pretekov a sezóna triatlonu sa uzavrie - no už teraz môžeme smelo konštatovať že sezóna pre MPK DK bol zas raz úspešná a že nám v Dolnom Kubíne vyrastajú nové triatlonové nádeje.
(zk)

 

Výsledky Triatlon Komárno 2018:
Starší žiaci 400m plávanie - 8km bicykel - 2km beh
1.miesto Filip Lizák výsl.čas 00:29:18.6
1.miesto Martina Mesárošová výsl.čas 00:33:54.6
2.miesto Zuzana Katreniaková výsl.čas 00:34:39.1

Fit muži 400m plávanie - 8km bicykel - 2km beh
5.miesto Martin Sitarčík výsl.čas 00:34:40.3

Nádeje A 200m plávanie - 4km bicykel - 1km beh
2.miesto Bibiána Snováková výsl.čas 00:09:05.8
3.miesto Margaráta Moskáľová výsl.čas 00:09:24.8

 

V nedeľu 15.07.2018 Šurany privítali pretekárov z celého Slovenska na 4. ročníku pretekov v akvatlone. Aj na tieto preteky vycestovala skupinka plavcov z Mestského plaveckého klubu reprezentovať Dolný Kubín. Tak ako na ostatných pretekoch aj tu predviedli skvelú kondíciu a domov sa vracali s pódiovými oceneniami. Z deviatich pretekárov sa až piati postavili na stupienky pre víťazov. Už tradične prvé miesta obsadili v kategórii starších žiakov Martina Mesárošová a Filip Lizák. Druhé miesto patrilo Zuzane Katreniakovej a mladšej žiačke Bibiane Snovákovej. Matej Mesároš prekvapil na treťom mieste, ktoré doslova o chlp ušlo Kláre Dulíkovej v dôsledku kolízie v cieľovej rovinke. 

(zk)

 

Výsledky Akvatlon Šurany 2018:

   

Starší žiaci /400m plávanie - 2km beh
1.miesto Martina Mesárošová výsl.čas 00:15:08
2.miesto Zuzana Katreniaková výsl.čas 00:16:22
4.miesto Klára Dulíková výsl.čas 00:17:58

1.miesto Filip Lizák výsl.čas 00:13:40
3.miesto Matej Mesároš výsl.čas 00:14:39

 

Nádeje A /100m plávanie - 500m beh
2.miesto Bibiana Snováková výsl.čas 00:03:57
7.miesto Margaréta Moskáľová výsl.čas 00:04:05
9.miesto Martin Maruniak výsl.čas 00:05:42
Nádeje A /50m plávanie - 250m beh
7.miesto Zuzana Paceková výsl.čas 00:03:21

20. kolo Slovenského pohára v Triatlone sa tentokrát konalo 23.06.2018 v Lozorne pod názvom Karpatský Triatlon. Pretekári z Mestského plaveckého klubu sa zúčastnili aj na tomto preteku, aj keď len v obsadení kategórie starších žiakov. Už tradične predviedli výbornú formu a všetci traja získali pódiové umiestnenia. Martina Mesárošová a Filip Lizák obsadili úžasné prvé miesto a Zuzana Katreniaková skončila na tretej pozícii.

Dorastenka Líza Hazuchová predviedla výbornú formu na kros duatlone v domácom prostredí na Gäceli, kde obsadila druhé miesto. Oravského duatlonu sa zúčastnili aj pretekári MPKDK z radov dospelých ale pre technické problémy na trati tento pretek nakoniec okrem kategórie dorastencov nebol vyhodnotený.

A do tretice, na prestížnom preteku Moraviaman reprezentoval klubové farby MPKDK Andrej Páleník v Otrokoviciach (Česká republika). Svoj osobný rekord v dlhom triatlone si vylepšil osobným rekordom o 19 minút.
(zk)

 

Výsledky Karpatský Triatlon:
Starší žiaci /400m plávanie - 10km bicykel - 2km beh
1.miesto Martina Mesárošová výsl.čas 00:33:26.1
3.miesto Zuzana Katreniaková výsl.čas 00:36:40.9
1.miesto Filip Lizák výsl.čas 00:31:11.7

Výsledky Moraviaman:
Kategória M40 /3,8km plávanie - 180km bicykel - 42km beh
18.miesto Andrej Páleník výsl.čas 10:32:04

 

32. ročník Mikrotriatlonu privítal 16.06.2018 pretekárov z celého Slovenska v Dvoroch nad Žitavou. Päťčlenná výprava pretekárov MPK DK sa opäť vybrala prezentovať svoj klub ako aj mesto Dolný Kubín. Tento raz sa im podarilo priniesť štyri pódiové umiestnenia. Martina Mesárošová si utvrdzuje svoju pozíciu jednotky Slovenského triatlonu, doteraz bola len na jednom preteku na druhom mieste. Líza Hazuchová vybojovala taktiež prvé miesto v kategórii dorastencov a svojim výborným čase skončila z pohľadu kategórie absolut ako druhá najrýchlejšia žena preteku. Striebornú pozíciu obsadil Filip Lizák a zbierku pódiových umiestnení uzatvára Zuzana Katreniaková z tretieho miesta.

Druhý deň tohto víkendu priniesol prvé miesto opäť pre Martinu Mesárošovú, ktorá vycestovala tento raz s druhou časťou pretekárov z MPK DK do Nitry, kde sa konal 17 ročník Nitrianskeho detského akvatlonu. Tento pretek patrí medzi obľúbené preteky o čom svedčí aj účasť 169 pretekárov. Najmladší členovia klubu MPK DK tieto víkendové preteky vynechali, nakoľko sa zúčastnili letných MSR v plávaní mladších žiakov.
(zk)

 

Výsledky Mikrotriatlon v Dvoroch nad Žitavou:


Starší žiaci /350m plávanie - 10km bicykel - 2,5km beh
1.miesto Martina Mesárošová výsl.čas 00:35:24.3
3.miesto Zuzana Katreniaková výsl.čas 00:38:15.3
2.miesto Filip Lizák výsl.čas 00:32:42.4
Dorastenky /750m plávanie - 20km bicykel - 5km beh
1.miesto Líza Hazuchová výsl.čas 01:05:55.5
4.miesto Ivana Ščerbíková výsl.čas 01:17:45.0

 

Výsledky Nitriansky detský akvatlon:


Starší žiaci /400m plávanie - 2km beh
1.miesto Martina Mesárošová výsl.čas 05:49.0
4.miesto Klára Dulíková výsl.čas 06:02.1
Dorastenky /900m plávanie - 4,8km beh
4.miesto Katarína Mjartanová výsl.čas 14:04.3
5.miesto Kristína Moskáľová výsl.čas 14:22.8

Počas uplynulého mesiaca pre plavcov vyvrcholila náročná letná plavecká sezóna. Plavci z MPK DK až trikrát absolvovali Majstrovstvá SR v plávaní. Posledný májový víkend počas M SR juniorov vo vode žilinského päťdesiatmetrového bazéna sedemčlenný tím dolnokubínčanov z MPK DK v zložení: K.Dulíková, K.Foltínová, Z.Katreniaková, M.Mesároš, M.Mesárošová, K.Moskáľová, L.Sučáková zabojovalo o čo najlepšie výsledky v 31 individuálnych a 3 štafetových disciplínach. Až 30 - krát sa im podarilo prekonať doterajšie osobné rekordy, čo svedčí o ich svedomitej príprave počas sezóny. Najúspešnejšou juniorkou z MPK DK bola Kristína Moskáľová, ktorá sa svojimi výkonmi 4 - krát prebojovala medzi desiatku najlepších. Obsadila jedno šieste, dve ôsme a jedno deviate miesto. V celkovom percentuálnom progrese dolnokubínsky MPK DK obsadil skvelé 4. miesto.

O dva týždne neskôr na M SR starších žiakov v košickom dlhom bazéne si s veľmi silnou konkurenciou 280 plavcov zo 50 klubov z celého Slovenska zmeral sily jediný zástupca MPK DK, Filip Lizák. Ciele na týchto pretekoch boli vysoké, no nepríjemné zranenie z predošlých pretekov v triatlone do istej miery nepriaznivo ovplyvnilo Filipov výkon. Napriek tomu bojoval zo všetkých síl a každý zo svojich desiatich štartov premenil na nový osobný rekord so skvelým bodovým hodnotením, ktoré ho posúva k dosiahnutiu nastaveného cieľa, čím je zaradenie do zoznamu ÚTM (Útvar talentovanej mládeže). K splneniu tohto cieľa chýba už len veľmi malý krôčik a pri úsilí, ktoré Filip vkladá do každých pretekov je priam na dosah. Dolnokubínčan, ktorý s v žiadnom športe nestratí sa svojimi výkonmi 6 - krát prebojoval do desiatky najlepších. Obsadil dve piate, dve siedme a dve deviate miesta. Výkony nášho jediného plavca na týchto pretekoch vyniesli MPK DK na 6.miesto v celkovom progrese klubov.

Sériu majstrovských pretekov počas minulého víkendu 15.-17. júna 2018 na M SR mladších žiakov v bratislavskom bazéne ukončili tri plavkyne z MPK DK. V konkurencii takmer troch stoviek plavcov zo 48 slovenských plaveckých klubov sa dievčatám darilo veľmi dobre. Z absolvovaných dvadsiatich siedmich individuálnych štartov sa až 16 - krát prebojovali medzi desiatku najlepších. Najúspešnejšou dolnokubínčankou bola Margaréta Moskáľová, ktorá na znakovej dvojstovke vyplávala bronzovú medailu. Dvakrát jej tesne unikla medailová pozícia, jedenkrát sa umiestnila na piatom, siedmom, ôsmom a deviatom mieste. O niečo menej sa darilo Laure Pieckovej, ktorej ku dosiahnutiu bronzovej pozície na kraulovej stovke chýbali iba tri stotiny. Laura obsadila ešte dve piate, dve šieste a jedno siedme miesto. Najmladšou plavkyňou z kubínskeho tria bola Linda Urbanová. Svojimi výkonmi sa preplávala jedenkrát na siedme, ôsme a desiate miesto.

Začiatkom júna Linda reprezentovala dolnokubínsky MPK DK aj na 2. kole série plaveckých pretekov Slovenského pohára žiakov v Žiline, kde v prsiarskej dvojstovje vyplávala striebornú medailu.

Neustále rastúce výkony a následné výsledky našich plavcov svedčia o zodpovednej a dobre naplánovanej príprave. Veríme, že po zaslúženom oddychu nastúpia do jesennej plaveckej sezóny s novou dávkou síl, a chuťou dosahovať nové ciele. Čo dodať na záver? Určite poďakovanie plavcom za to, že to všetko skvele zvládli, rodičom za podporu a pomoc, pretože bez nich by to nešlo a v neposlednom rade trénerom a funkcionárom plaveckého klubu MPK DK za nespočetné hodiny práce s mládežou na ich ceste za lepšími výkonmi.
(jk)

 

 

 

Premiérový ročník Veľkoúľanského triatlonu privítal všetkých pretekárov 2.06.2018 v Čiernom Brode. Tohto preteku sa zúčastnili len dvaja pretekári za MPK DK. Martina Mesárošová opätovne zažiarila a vybojovali si prvé miesto. Smolu mal Filip Lizák, ktorý v dôsledku pádu počas cyklistickej časti preteky nedokončil. Popritom jeho pozícia bola priebežné druhé miesto. V tento istý deň sa konali preteky tiež aj v rámci Kross Triatlonu kde klubové farby hájili taktiež štyria pretekári a opäť úspešne aj s pódiovými umiestneniami. Z Rajca sa teda podarilo do Dolného Kubína priviesť jednu striebornú a dve bronzové medaile. Pretekári Zuzana Páleníková a Pavol Jendrichovský sa počas tohto dňa zúčastnili prestížneho preteku v Čechách v Pardubiciach na Czechman Triatlone. Druhý júnový víkend privítala našich pretekárov tentokrát Bratislava. Podujatie Pressburg triatlon patrí medzi najobľúbenejšie preteky v triatlone. Piati pretekári MPK DK sa nestratili ani tu. Husársky kúsok sa tentoraz podaril Martine Mesárošovej, ktorá v tento deň od pretekala dve samostatné kategórie. V Kategórii Staršie žiačky už tradične nenašla premožiteľku a skončila ako prvá. V kategórii dorasteniek sa jej podarilo umiestniť na tretej pozícii. Najmladšia pretekárky Bibiana Snováková už tiež tradične obsadila striebornú pozíciu.
(zk)

 

Read more...

Počas posledného májového víkendu t.j. 25 - 27.5.2018 sa na dlhom, 50-metrovom bazéne v Žiline uskutočnili tohtoročné letné Majstrovstvá Slovenska juniorov v plávaní. Osobnými časmi zaplávanými počas sezóny sa na vrcholné preteky sezóny kvalifikovalo 266 plavcov zo 45 slovenských plaveckých klubov. Dolnokubínsky Mestský plavecký klub MPK DK mal na týchto náročných pretekoch až sedemčlenné zastúpenie. Dolnokubínčania sa predstavili v 31 individuálnych disciplínach a vyskúšali si tímovú prácu v troch štafetách. V absolvovaných disciplínach prekonali až 30 doterajších osobných rekordov a aj napriek skutočnosti, že plavci z MPK DK nedosiahli medailové umiestnenia, ich výkony v bazéne svedčia o svedomitej príprave počas sezóny. Prekonávanie vlastných maxím, posun výkonnostných hraníc, dosahovanie stanovených cieľov je obrovská odmena za vynaložené úsilie. Pre kategóriu juniorov sa letná plavecká sezóna 2018 skončila. Niektorí budú zaslúžene oddychovať, niektorí pokračovať s súťažiach Slovenskej triatlonovej únie. Veríme, že naši plavci budú napredovať aj naďalej a svoje snaženie úspešne zúročia v ďalších súťažiach.
(jk)

 

 

Read more...

 

Posledný májový víkend pretekári MPK DK vycestovali na Majstrovstvá SR v duatlone, tentoraz na východ Slovenska do Spišskej Novej Vsi. Sedem dolnokubínskych pretekárov zas zaznamenalo úspech a domov si priniesli spolu päť medailí. Už tradične v kategórii starších žiačok hviezdila Martina Mesárošová. Filip Lizák a Zuzana Katreniaková v tej istej kategórii obsadili taktiež výborné tretie miesto. V kategórii nádejí A uniklo prvé miesto Bibiane Snovákovej len o 8 sekúnd. Dorastenka Líza Hazuchová sa taktiež umiestnila na striebornej pozícii. Aj vďaka týmto výsledkom je Klub MPK DK momentálne druhý najlepší klub na Slovensku v pohárovom hodnotení žiackych kategórií.
(zk)

 

Read more...

Bratislava v sobotu 19. mája privítala pretekárov zo všetkých kútov Slovenska na prestížnom vyvrcholení akvatlonovej sezóny na Majtrovstvách Slovenska v Akvatlone. Spoločne sa na tomto podujatí stretlo 106 pretekárov v žiackych kategóriách. Dolný Kubín mal už tradične aj tu svoje zastúpenie. Na Veľkom Draždiaku pretekalo spolu 16 plavcov z Mestského Plaveckého Klubu. Ich tréningové nasadenie prinieslo aj svoju úrodu a vďaka výsledkom v tomto významnom preteku sa MPKDK stal najúspešnejším klubom, so ziskom 2 zlatých 1 striebornej a 1 bronzovej medaile. Oravcov nezaskočila ani teplota vody, ktorá bola pomerne nízka 18,3 stupňa Celzia. Súčasťou tohto majstrovského preteku bol aj Akvatlon pre Všetkých, kde v kategórii open taktiež dominoval MPKDK pričom zbierku medaily zo sobotného podujatia rozšíril o zlaté a strieborné umiestnenie.
(zk)

Výsledky MSR akvatlon:

Nádeje B /50m plávanie - 250m beh
7.miesto Z.Paceková výsl.čas 00:03:18.0

Nádeje A /100m plávanie - 500m beh
2.miesto B.Snováková výsl.čas 00:04:17.2
4.miesto M.Moskáľová výsl.čas 00:04:20.0
12.miesto L.Urbanová výsl.čas 00:05:06.2
13.miesto L.Piecková výsl.čas 00:05:14.7
12.miesto M.Maruniak výsl.čas 00:06:33.9

Mladší žiaci /200m plávanie - 1km beh
12.miesto K Ščerbíková výsl.čas 00:11:12.8

Starší žiaci /400m plávania - 2km beh
1.miesto M.Mesárošová výsl.čas 00:12:44.6
3.miesto Z.Katreniaková výsl.čas 00:13:54.1
5.miesto L.Sučáková výsl.čas 00:14:55.4
1.miesto F.Lizák výsl.čas 00:12:02.4
4.miesto M.Mesároš výsl.čas 00:12:59.4

  Výsledky Akvatlon pre všetkých:

Kategória Open /400m plávania - 2km beh
1.miesto K.Moskáľová výsl.čas 00:14:40.7
2.miesto K.Mjartanová výsl.čas 00:15:49.2

Dorastenky /1km plávania - 5km beh
4.miesto L.Hazuchová výsl.čas 00:34:02.4
5.miesto I.Ščerbíková výsl.čas 00:39:02.1

Muži /1km plávania - 5km beh
11.miesto M.Sitarčík výsl.čas 00:38:31.5
 

 

 

Dolnokubínsky Mestský plavecký klub v posledný aprílový víkend 28.-29. apríla 2018 už po šestnásty krát usporiadal plavecké preteky všeobecne známe ako "Žinčicový míting". O tom, že majú tieto preteky v plaveckom športe dobré meno svedčí každoročná bohatá účasť športovcov nielen zo Slovenska. Inak tomu nebolo ani tento rok. Na kubínskej plavárni to doslova praskalo vo švíkoch. Svoju natrénovanú formu prišlo predviesť viac ako 300 plavcov z 36 plaveckých klubov zo Slovenska, Česka, Poľska a Rakúska. Títo počas dvoch súťažných poldní absolvovali spolu neuveriteľných 1578 individuálnych štartov a 52 štafiet. Domáci plavecký klub MPK DK mal na pretekoch svoje zastúpenie v podobe 14 plavcov, ktorí zo štartových blokov odskočili 108 krát v individuálnych disciplínach, z toho až 65 krát dosiahli nové osobné maximá a absolvovali tiež 5 štafiet. Najúspešnejšími plavcami z MPK DK boli: Margaréta Moskáľová so štyrmi zlatými, jednou striebornou a jednou bronzovou medailou, Laura Piecková s dvomi striebornými a dvomi bronzovými kovmi , Filip Lizák s jednou striebornou a dvomi bronzovými medailami, Katarína Mjartnová s dvomi striebornými a Linda Urbanová s jednou bronzovou medailou. Výsledky dolnokubínskych plavcov MPK DK , ich výkonnostný progres, svedčia o dobrej forme, ktorú už nasledujúci víkend opäť preverí dlhý žilinský bazén.
(jk)

 

Read more...

Takmer stodeväťdesiat pretekárov z 38 plaveckých klubov zo šiestich krajín: Brazília, Česko, Maďarsko, Poľsko, Slovensko a Ukrajina v prvý aprílový víkend-7.-8. apríla 2018 predviedlo svoje výkonnostné plavecké kvality v banskobystrickom 50-metrovom bazéne na Štiavničkách, kde sa už po jedenásty krát konal plavecký míting Banská Bystrica Cup. Kvalitou a pravidelnou účasťou svetových, európskych no aj slovenských hviezd plávania sa Banskobystrický pohár začlenil medzi najväčšie plavecké mítingy na Slovensku a právom figuruje v medzinárodnom kalendári svetovej (FINA) aj európskej (LEN) plaveckej organizácii. V tomto roku okrem mnohých skvelých domácich i zahraničných pretekárov atraktivite pretekov prispela účasť veľkých plaveckých hviezd ako 3-násobná európska šampiónka, štvornásobná účastníčka olympijských hier Zsuzanna JAKABOSS z Maďarska či 5-násobný majster južnej Ameriky a viacnásobný medailista zo série pretekov svetového pohára Nelson DA SILVA JUNIOR z Brazílie. V nedeľnej časti prestížnych banskobystrických pretekov mal trojčlenné zastúpenie aj Mestský plavecký klub Dolný Kubín (MPK DK) v zložení: Lucia Sučáková, Klára Dulíková a Matej Mesároš. Absolvovali spolu osem štartov a šesť krát sa umiestnili v desiatke najlepších. Napriek tomu, že rešpekt pred TOP zahraničnými plavcami bol veľký a ich cieľom bolo predovšetkým nazbierať cenné skúsenosti, Lucka spolu s novým osobným rekordom z dlhého bazéna vyplávala aj bronzovú medailu v dvestometrovej polohovke.
(jk)

 

 

Read more...

 

Okrem prvých teplých a slnečných dní jarné obdobie prinieslo aj prvé jarné plavecké preteky - Jarná cena Žiliny. Jarná cena Žiliny je jedným z najväčších a najvýznamnejších medzinárodných plaveckých mítingov na Slovensku zaradených do kalendára LEN a FINA. Žilinský bazén už po sedemnásty krát zažil bojovnú atmosféru plavcov nielen zo Slovenska a susedných Čiech, no aj z ďalších krajín. V XVII. ročníku mali tieto preteky opäť bohatú medzinárodnú účasť. Jarná cena Žiliny 2018 bola zaradená do kalendára svetovej plaveckej federácie FINA, ako kvalifikačný míting pre 3. Olympijské hry mládeže v Buenos Aires 2018. Pretekov zúčastnilo 615 plavcov zo siedmich krajín : Azerbajdžan, Gruzínsko, Maďarsko, Poľsko, Slovinsko, Česko a Slovensko. Z dolnokubínskeho Mestského plaveckého klubu sa na tieto vysoko hodnotené svojimi výkonmi kvalifikovalo až deväť plavcov. Vo veľmi silnej konkurencii sa im na medailové pozície síce siahnuť nepodarilo, no svoju výbornú formu potvrdili mnohými novými osobnými rekordami a v celkovom hodnotení zlepšenia výkonov pretekárov z celkového počtu 62 zúčastnených klubov zaujal MPK DK skvelé piate miesto. Súperov zvyknutých súťažiť na svetovej úrovni sa plavci z MPK DK nezľakli a až dvadsať krát sa prebojovali medzi dvadsiatku najlepších a vytvorili si až tridsaťdva nových osobákov.
(jk)

 

Read more...

Na plaveckom bazéne v Banskej Štiavnici sa to v sobotu 17. marca 2018 doslova hmýrilo mladými nádejnými plavcami. Pre najmladšie kategórie sa uskutočnili preteky, kde svoje výkony porovnali miniplavci z jedenástich stredoslovenských plaveckých klubov. Pre mnohých to boli prvé plavecké preteky. Dolnokubínsky Mestský plavecký klub mal na týchto pretekoch päťčlenné zastúpenie v zostave: Lucia Páleníková, Marek Škuta, Matúš Pacák, Branislav Dulík a Samuel Foltín. Zatiaľ čo chlapci zbierali cenné plavecké skúsenosti, Lucia Páleníková si vyplávala dve strieborné medaily za 100 m prsia a 50 m motýlik.
(jk)

 

 

Read more...

 

Druhú marcovú sobotu sa početná dvadsaťtri členná skupina plavcov z Mestského plaveckého klubu absolvovala plaveckých pretekov "Jarné majstrovstvá stredoslovenskej oblasti" mladších a starších žiakov, juniorov a seniorov. Časovo aj fyzicky náročných pretekov sa zúčastnilo 337 plavcov z 18 stredoslovenských plaveckých klubov . Plavci z MPK DK opäť potvrdili výbornú formu, keď z celkového počtu štartov 122 zaznamenali až 81 nových osobných maxím. Medzi desiatkou najlepších sa v jednotlivých disciplínach umiestnili 52 krát, z toho 16 krát sa postavili na stupne víťazov. Najviac s darilo Filipovi Lizákovi, ktorý každý zo siedmich štartov premenil na medailu, Margaréte Moskáľovej rovnako zo siedmich štartov vyplývala päť medailí, Laura Piecková vybojovala dva a Linda Urbanová jeden cenný kov. Keďže marec je na preteky bohatý, veríme, že plavcom z MPK DK sa bude dariť aj naďalej.
(jk)

 

Read more...